wakacje >> tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> nauka języków obcych >> rozmówki językowe

środa, 26 lutego 2014

Metropol Parasol [Sewilla, Hiszpania]


Grzyb na Plaza de la Encarnacion, jak nazywają go mieszkańcy, czyli Metropol Parasol w mieście Sewilla (Hiszpania). Ma 28 metrów wysokości, a zadaszenie zajmuje powierzchnię 75 x 150 metrów. Autorem jest zespół architektów z Berlina pod szyldem J. Mayer H. (Jürgen Mayer, Andre Santer, Marta Ramírez Iglesias).

Sewilla Lot

Z góry, podczas spaceru, wygląda jakby był wielkim wafelkiem. Drewniana konstrukcja pokryta poliuretanem kosztowała miasto prawie sto milionów euro. Została oddana do użytku w 2011 roku, stąd niektóre starsze mapy internetowe w wersji satelitarnej pokazują tylko wstępne rusztowania. Jednak gotowy Metropol Parasol wspaniale prezentuje się na zdjęciach lotniczych.

Sewilla Metropol Parasol

Metropol Parasol

Przestrzeń placu Plaza de la Encarnacion wyraźnie odcina się od okolicy, pobliskie domy mają czerwone dachy, a w tle góruje katedra.

Plaza Encarnacion

Film o Metropol Parasol

(po hiszpańsku, ale da się zrozumieć :)Miejsce to ma stać się nowym współczesnym centrum miejskim. Zlokalizowane jest w ramach średniowiecznego śródmieścia. Dzięki swojej atmosferze doskonale nadaje się do połączenia historii, wypoczynku i działalności usługowej. Ze względu na swoją wyjątkowość od razu zaczęło ściągać turystów. Powstało tutaj muzeum archeologiczne (pozostałości z czasów rzymskich), plac/targ miejski, wiele barów i restauracji, a na szczycie jest teraz jeden z najpiękniejszych tarasów widokowych na panoramę Sewilli oraz restauracja.

Sewilla Restauracja

Mapa Metropol Parasol
Jeśli interesuje Cię Hiszpania, zobacz nasz przewodnik po Hiszpanii, a w nim opis miasta Sewilla >>
Tam także podpowiadamy, jak tanio dolecieć do Sewilli.Obejrzyj również:

Długi weekend majowy
Długi weekend


Gdzie na Wakacje?
wakacje

Brak komentarzy: