tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

poniedziałek, 10 marca 2014

Circuit de Barcelona - Catalunya [tor wyścigowy pod Barceloną]


Tor wyścigowy Circuit de Barcelona-Catalunya rozpoczęto budować 24 lutego 1989 roku w pobliżu Montmeló. Za jego powstaniem stoi konsorcjum rządu katalońskiego, Reial Automòbil Club de Catalunya (RACC) oraz rady miasta Montmeló. 10 września 1991, tor pod Barceloną gościł pierwszy oficjalny wyścig - Spanish Touring Car Championship, który przyniósł zwycięstwo byłemu hiszpańskiemu kierowcy Formuły 1 Lluísowi Pérezowi-Sali.

Barcelona Tor Wyścigowy

Już 29 września 1991 roku na torze rozegrano 35. Grand Prix F1 w Hiszpanii, a miesiąc później motocyklowe mistrzostwa świata z Grand Prix Europy (od 1995 roku Grand Prix Katalonii). Od tego czasu co roku są tutaj ważne wydarzenia dla sportów motorowych.

Barcelona Circuit

Siedziba Circuit znajduje się w dawnym budynku gospodarczym nazywanym Mas La Moreneta. Obiekt jest jednak całkowicie nowoczesny i jest ucieleśnieniem marzeń tych katalończyków, którzy chcieli gościć bolidy, auta i motocykle z całego świata. Tor wyścigowy można zwiedzać, zwłaszcza latem, gdy jest najwięcej dni otwartych dla zwiedzających. W części administracyjnej, podobnie jak na polskich stadionach piłkarskich, można organizować różne imprezy firmowe i prywatne, dzięki obecności zaplecza technicznego, restauracji, centrum medialnego dla 450 osób, przestrzeni dla VIPów oraz heliportu (lądowiska dla helikopterów).

Wyścigi Barcelona

Właściciele Circuit de Barcelona-Catalunya chwalą się wysokimi normami zarządzania i dbaniem o środowisko. Podobno tor w Barcelonie jest wzorem dla innych tego typu obiektów na świecie.

Mapa Circuit de Catalunya

Adres: Carretera Granollers, A PARED, 08160 Montmeló, BarcelonaDojazd samochodem
Circuit de Barcelona-Catalunya leży między dwoma ważnymi drogami, w tym przy Autostradzie Śródziemnomorskiej. Odległość do Barcelony to 32 kilometry, a do Costa de Barcelona - 18 kilometrów. Okolica jest dobrze oznakowana i jadąc własnym autem nie powinniśmy mieć problemów z trafieniem tu (droga C-17: zjazd Montmeló lub droga płatna AP-7: zjazdy 13, 14 lub 15).

Dojazd pociągiem
Pociągiem trafimy tu np. linią Cercanías R2 Castelldefels-Granollers Centre oraz R2 Nord Aeroport-Maçanet Massanes. Jeżdżą przeciętnie co 15 minut w dni robocze i co pół godziny w weekendy. Pokonanie trasy zajmuje około 30 minut z głównej stacji Barcelona Sants, 25 minut z Barcelona Passeig de Gràcia lub 21 minut z Barcelona El Clot-Aragó. Wysiadamy na przystanku Montmeló.

Z miasta Girona (przy lotnisku, do którego zmierzają m.in. tanie loty z Polski) dotrzemy pociągiem Cercanías R11 Barcelona Sants-Girona-Portbou (dwa pociągi na godzinę w dni robocze, a jeden w weekendy). Przejazd z Girony trwa około jednej godziny. W Granollers Centre przesiadamy się na linie R2 lub R8 do Montmeló.

Pociągi wysokiej prędkości AVE: Figueres Vilafant – Girona – Barcelona Sants. Z biletem na kolej AVE dostajemy bezpłatny bilet na Cercanías, w tym na połączenie do El Prat T2 i Barajas T4 (bilet na Cercanías odbieramy w maszynach biletowych - należy podać kod wydrukowany na bilecie AVE). Wszystkie szczegóły o pociągach na www.renfe.com

Ze stacji kolejowej RENFE w Montmeló czeka nas jeszcze około 45-minutowy spacer do wejścia na tor.Zobacz koniecznie:

Barcelona [przewodnik]

Barcelona Przewodnik

Brak komentarzy: