tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

niedziela, 9 marca 2014

Imprezy podróżnicze w marcu 2014


Jakie imprezy dla podróżników są w marcu? Sprawdźcie poniższe daty i propozycje. Zaczynamy od tych najważniejszych wydarzeń turystycznych:

LAS FALLAS 2014

Festiwal pożegnania zimy w Walencji, podczas którego płoną rzeźby z kartonu, słychać huk petard, a także oglądać można wspaniałe pokazy fajerwerków. Byliśmy tam w poprzednich latach i bardzo żałujemy, że w tym roku fiesta nas ominie.
Las Fallas
Zobaczcie nasze artykuły o tej imprezie:
Fiesta de Las Fallas w Walencji
Przewodnik po Walencji

TARGI TURYSTYCZNE ITB BERLIN 2014

Największe targi turystyczne na świecie. 5-9 marca w Berlinie. Dla wszystkich studentów i pracowników branży turystycznej ta pozycja jest praktycznie obowiązkowa. Przeczytajcie w naszym artykule o szczegółach tego wydarzenia.
Targi Berlin 2014

FESTIWAL HOLI 2014

Święto wiosny w Indiach. Holi lub Dol Jatra lub Święto Kolorów. Hinduska uroczystość w czasie pełni księżyca w miesiącu phalguna. Data święta jest ruchoma. W tym roku wypada między 17 a 19 marca. Dowiedz się więcej w artykule: Święto Holi >>


OGRODY KEUKENHOF 2014

Jak co roku Holandia zaprasza do ogrodów pełnych kwiatów. Od 20 marca. W artykule także informacje o pozostałych atrakcjach ogrodniczych Holandii. A jest tych imprez dla miłośników kwiatów całkiem sporo. Jeśli wybierzecie się na takie wydarzenie, pamiętajcie o mnie - przyślijcie zdjęcia! :)
Keukenhof 2014


BITWA NA POMARAŃCZE 2014
Przywitanie wiosny po włosku. Co roku w ostatnią niedzielę karnawału we włoskim miasteczku Ivrea ma miejsce jedyna w swoim rodzaju bitwa na pomarańcze - Battaglia delle Arance. 2 marca

KOLOSY 2014
Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów w Gdyni od 7 marca. Ceremonia wręczenia statuetek - miniatur posągów z Wyspy Wielkanocnej - na zakończenie Kolosów, w niedzielę 9 marca.

DNI PODRÓŻNIKA 2014
Festiwal podróżniczy Klub Podróżników BIT. 12-13 marca, Wrocław, Uniwersytet Ekonomiczny.

DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA 2014
Święto patrona Irlandii, 17 marca.

TRZY ŻYWIOŁY 2014
11. Festiwal Podróżników Trzy Żywioły w Krakowie, 17-23 marca. Główna część 21-23 marca, kino Kijów.​Centrum, Aleja Kra­siń­skie­go 34 - po­ka­zy, filmy, warsz­ta­ty, pre­zen­ta­cje kon­kur­so­we i bazar po­dróż­ni­ka.

FESTIWAL PODRÓŻNIKÓW ROZJAZDY 2014
W ramach festiwalu odbędzie się Konkurs Filmowy „Podróże małe i duże". 21-23 marca, Rybnik, Dom Kultury Chwałowice.

HANAMI 2014
Oglądanie kwiatów wiśni w japońskich ogrodach. Od 29 marca. Trzeba śledzić prognozy pogody, bowiem nigdy nie wiadomo, kiedy dokładnie wiśnie zaczną kwitnąć. Czas na podziwianie drzewek to od tygodnia do dwóch.

Co jeszcze ciekawego polecicie z imprez w marcu?
Napiszcie!

Brak komentarzy: