tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

piątek, 14 marca 2014

Jazda autem po bazie wojskowej w Skelleftea [Szwecja]


Jeśli chcesz pokierować autem na terenie byłej bazy wojskowej lotników, zaszytej w lesie, odwiedź okolice Skelleftea [Szwecja]. Aby poczuć adrenalinę za kółkiem, nie trzeba tworzyć sytuacji jak w filmach o Bondzie. Nie trzeba pokonywać zasieków, bram, pokonywać ochrony. Audi Racing to sposób na przeżycie wielu emocji, które są całkowicie legalne. Można też wybrać inne samochody.

Jazda autem baza wojskowa

Wielofunkcyjny ośrodek wyścigów samochodowych Skellefteå Drive Center (SDC) w szwedzkim regionie Lapland otwarty jest dla różnych aut. Na tym terenie, w głębokim lesie, znajdowała się baza lotnicza szwedzkich wojsk. Najbliższe miasto to Skelleftea - 58 kilometrów, a do lotnisk Skelleftea i Arvidsjaur jest odpowiednio 75 i 95 kilometrów. Oczywiście jest możliwość lądowania prywatnych odrzutowców. W końcu to teren po wojskowym lotnisku - są tu aż trzy pasy startowe ;)

SDC liczy 361 hektarów powierzchni, w tym 132 hektary dróg asfaltowych (hektar to powierzchnia 100 metrów na 100 metrów). Oprócz tych tras są też tory skid-pan na powierzchni prawie dwóch hektarów - z różnymi typami nawierzchni i przeszkód, a także o różnym nachyleniu. Jest też trasa pod górą - w hangarze ukrytym w jaskini.
Tor jest podobno przygotowywany perfekcyjnie o każdej porze roku i dnia/nocy - niegroźny mu śnieg ani deszcz. Na terenie ośrodka jest stacja benzynowa / gazowa. Są też garaże.

Skelleftea

W ramach Skellefteå Drive Center działają też takie atrakcje jak:
- trasy z piaskiem i szutrem
- trasy terenowe, off road i dla quadów
- trasy dla snowtracków, snowmobile
- trasy dla gokartów i motocykli
Właściciele SDC mogą też zrobić trasy na pobliskim jeziorze (jazda po lodzie) lub lód przygotować na lądzie.
Ośrodek uzupełniają nowoczesne sale konferencyjne i ćwiczeniowe, restauracja, miejsce na grilla na otwartym powietrzu, a także ośrodek noclegowy. Jak to w Skandynawii - są gorące kąpiele i sauny na otwartym powietrzu.

Ceny zaczynają się od 170 euro za 90 minut jazdy.

Mapa ośrodka Skelleftea

Skellefteå Drive Center, Fällforsheden 5, SE - 930 52 Fällfors, Szwecja
telefon: + 46 (0)912-200 40 drivecenter.sePS. Pisałem też o jeździe po lodzie w Porsche [Are, Szwecja] - zobaczPrzewodnik na weekend: Sztokholm
Sztokholm


Wakacje na Facebooku - polub mnie!
Promocje turystyczne

Brak komentarzy: