czwartek, 1 maja 2014

Legoland w Billund [Dania]


Jeśli chcesz jako dorosły beztrosko pobawić się klockami lego, to musisz zawitać do tego miejsca - oryginalny i gigantyczny Legoland znajduje się tuż przy lotnisku Billund w Danii.
Park rozrywki Legoland zajmuje 140 000 metrów kwadratowych. Można go zwiedzać od wiosny do jesieni. Może warto wybrać się tam w okolicy Dnia Dziecka?

Legoland

Marka LEGO znana jest wszem i wobec. Każdy pewnie choć raz tworzył coś z tych klocków. Billund Legoland to miejsce, którego elementy zbudowane są właśnie z klocków. Na terenie parku wydzielono tematyczne alejki. Świetnie bawić się tu powinni nie tylko najmłodsi, ale też te nieco starsze "dzieci" ;)

Legoland w Billund

Miniland to miniaturowe wersje najbardziej rozpoznawalnych budowli świata zbudowane z 20 milionów kolorowych elementów. Dla najmłodszych dzieci - kraina Duplo, Legoredo Town, gdzie przy pomocy kolejki można przemierzać krainę Indian i kowbojów, Piratland ze statkiem pirackim, Knights Kingdom z zamkiem rycerskim, a także Lego Mindstorms z grami komputerowymi i akwarium Atlantis z rekinami.

Legoland Ceny

Poziom emocji podbija przejazd 400 metrów z zawrotną prędkością kolejką X-treme Racers. Wycisza natomiast Lego Imagination - to z kolei kino 4D. Jest też sklep LEGO, kilka restauracji oraz hotel. W pobliżu znajduje się też pole namiotowe.

Cena wstępu do Legolandu (orientacyjny kurs korony duńskiej to 1 DKK = 0,56 zł - sprawdź go przed wyjazdem)

Bilet jednodniowy:
dzieci (3-12 lat)- 289 DKK
dorośli: 309 DKK
seniorzy (+65 lat): 289 DKK

Bilet dwudniowy:
dzieci (3-12 lat) - 388 DKK
dorośli: 408 DKK
seniorzy (+65 lat): 388 DKK

Przy wcześniejszej rezerwacji biletów 10% zniżki, dodatkowo można kupić bilety rodzinne. Szczegóły na http://www.legoland.dk/en/Tickets/

Jak dotrzeć do Legolandu?

Do Billund można było latać tanimi liniami Ryanair z kilku miast Polski, ale loty zniknęły z oferty. Trzeba lecieć z przesiadką - najlepiej przez Londyn Stansted, Mediolan, Pizę lub Rzym.Mapa Legolandu w Billund

adres: Ellehammers Alle 2, Billund, DaniaHotele w Billund

Porównaj ceny noclegów w pobliżu Legolandu - kliknij na obrazek:


Brak komentarzy: