poniedziałek, 8 grudnia 2014

Sylwester 2014: tania impreza sylwestrowa w europejskich miastach


Gdzie na tani sylwester 2014/2015? Dokąd pojechać na tanią imprezę sylwestrową? Które europejskie miasta najlepiej nadają się na sylwestrowe szaleństwo do białego rana? Jak wydać mało na tę wyjątkową noc? Odpowiadamy na te pytania w naszym poście.

Praga Sylwester

Spędzenie niedrogiego Sylwestra za granicą nie jest niemożliwe. Zamiast denerwować się na spóźnialskich znajomych lub tych, którzy w ostatniej chwili informują o swojej nieobecności z różnych powodów (“boli mnie głowa”, “mój kot złamał pazurka”), można miło i bezstresowo spędzić czas. A można się tak zrelaksować na przykład w stolicach europejskich państw. Biura turystyczne przepełnione są sylwestrowymi ofertami. Istotne jest to, żeby znaleźć takie, które nie mają ukrytych tzw. “opłat administracyjnych”, które po zsumowaniu okazują się większe niż cena wyjściowa wyjazdu.

Najkorzystniejsze z punktu widzenia kieszeni klienta są oferty imprez sylwestrowych miast leżących w państwach sąsiadujących z Polską.

Sylwester po sąsiedzku: Praga, Wiedeń, Berlin, Budapeszt

Cena 95 złotych (cena dla jednej osoby, opłata dodatkowa za wyjazd z innego miasta niż Wrocław, ubezpieczenie 10 zł/osoba, opłaty klimatyczne, administracyjne 10 EUR/osoba)
Budapeszt Sylwester
Biuro Podróży Index
Wyjazd 30/31.12.2014
Przyjazd 01.01.2015
Biuro podróży oprócz wspólnej imprezy w centrum oferuje zwiedzanie ważnych i ciekawych miejsc konkretnego miasta. Czasu nie jest zbyt dużo, ale lepszy będzie spacer ulicami miasta, w którym się dotąd nie było, niż koncert sylwestrowy w oklepanych miastach Polski jak Warszawa, Kraków czy Wrocław.

http://www.groupon.pl/oferty/groupon-travel/ga-beatur-polska-10/49996053

Sylwester w Paryżu

Paryż Sylwester
Kto by nie chciał spędzić Sylwestra w Paryżu…? Można znaleźć ciekawą ofertę, ale ze względu na “prestiż” miasta, trzeba liczyć się z wyższymi kosztami.

Cena 299 złotych (cena za osobę, dopłata za wyjazd z innego miasta niż Gliwice, Katowice, Opole i Wrocław, ubezpieczenie 30 zł/osoba, opłaty administracyjne 20 euro/osoba)
Biuro Podróży Index
Wyjazd 30.12.2014
Przyjazd 01.01.2015
Zabawa w “sercu” Paryża, zwiedzanie, pilot. Około 400 złotych za trzy dni w Paryżu z przejazdem i zwiedzaniem. Jeden “haczyk” - oferta nie mówi nic o ewentualnym noclegu.

http://www.groupon.pl/oferty/groupon-travel/ga-index-polska-5/51528065

Sylwester w Budapeszcie, Amsterdamie czy Rzymie?

Budapeszt, stolica Europy czy Amsterdam miasto kultury, sztuki i designu? Co prawda w ciągu jednego dnia lub dwóch, które oferują biura, nie da się odkryć miast w pełni. Ale sama obecność w tym miejscu z pewnością da satysfakcję.

Budapeszt

Cena 79 złotych (cena za osobę, dopłata za wyjazd z innego miasta niż Katowice, Gliwice, Tychy, Bielsko-Biała i Cieszyn, ubezpieczenie 10 zł/osoba, opłaty administracyjne 20 EUR/osoba)
Wczasyonline24
Wyjazd 31.12.2014
Przyjazd 01.01.2015
Zabawa + zwiedzanie, impreza do rana. Krótki, ale z pewnością niezapomniany czas spędzony w stolicy Europy, to zdecydowanie lepsze niż “Sylwester z Dwójką”.

Amsterdam

Amsterdam Sylwester
Cena 189 złotych (cena za osobę, dopłata za wyjazd z innego miasta niż Katowice, Gliwice,Wrocław, ubezpieczenie 10 zł/osoba, opłaty administracyjne 20 EUR/osoba)
Wczasyonline24
Wyjazd 31.12.2014
Przyjazd 01.01.2015
Pokazy fajerwerków, spacery (np. dzielnica Czerwonych Latarni), nocne rozrywki w jakże wesołych i dobrze znanych kawiarenkach. Zdecydowanie jest to miasto, gdzie można odkryć wiele - nie tylko turystycznie, ale także personalnie. Podobno stamtąd nikt nie wyjeżdża smutny czy przygnębiony.

http://www.groupon.pl/oferty/groupon-travel/ga-wczasyonline24-2/48499400

Rzym

Rzym Sylwester
Cena 299 złotych (cena za osobę, dopłata za wyjazd z innego miasta niż Gorzów Wielkopolski, Skwierzyna, Świebodzin, Zielona Góra, Bolesławiec, ubezpieczenie 50 zł/osoba, opłaty administracyjne 60 EUR/osoba)
Biuro Podróży PAI
Wyjazd 30.12.2014
Przyjazd 02.01.2015

Ta oferta obejmuje zwiedzanie, imprezę, nocleg, posiłki i szampana!. Niestety do najtańszych nie należy, ale z drugiej strony nie jest wygórowana. Plusem jest też to, że podczas wyjazdu nawet najgorsza pogoda będzie lepsza od polskiej.

http://www.groupon.pl/oferty/groupon-travel/ga-biuro-podrozy-pai-33/46169518


Tani sylwester na własną rękę

Jak można zauważyć nie wszystkie oferty zawierają noclegi (co niekiedy wydawałoby się niezbędne). W takiej sytuacji warto skorzystać z portalu https://www.couchsurfing.com/. Dzięki niemu, a dokładnie dzięki uprzejmości ludzi, można zatrzymać się u kogoś na kilka dni za darmo (czasem na przykład trzeba pozmywać naczynia). Wówczas nie trzeba rezygnować z korzystnej oferty jakiegoś biura, a tym samym nie dokładać ogromnej sumy pieniędzy na hotel/motel/wynajem mieszkania.

Gdzie na Sylwestra 2014/2015 wybierzesz się Ty? W Polskę czy za granicę? Daj znać - skomentuj artykuł poniżej!

autor: Agata Torba

Hotele na Sylwestra

Jak znaleźć tani hotel na Sylwestra 2014/2015? Sprawdź oferty i porównaj ceny na www.hotgo.pl
Hotele Sylwester

Brak komentarzy: