tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> nauka języków obcych >> rozmówki językowe

poniedziałek, 2 lutego 2015

Wakacje Czarnogóra: Ulcinj [zdjęcia]


Moim pomysłem na wakacje 2015 jest urocza miejscowość Ulcinj w Czarnogórze. Malowniczy zakątek na "końcu świata" (cywilizowanego przynajmniej) przed samą granicą z Albanią. Piękne piaszczyste plaże z ciemnego, leczniczego piasku wulkanicznego rozpościerają się na 13 km długości wybrzeża, gdzieniegdzie góry, z których widok zapiera dech w piersiach na przejrzyste morze, cisza i spokój.

Czarnogóra Wakacje

tekst i zdjęcia - autor: Ewelina Rybicka

Niewielka romantyczna miejscowość częściowo zachowana od pirackich czasów jest wybitnie ustawiona pod kątem turystów. Ludzie są bardzo uprzejmi i pomocni w każdej sytuacji. Mnóstwo hoteli nad samym brzegiem morza, a jeszcze więcej kwater prywatnych. Ceny w euro, więc łatwy przelicznik, poza tym ceny porównywalne jak w Polsce (choć sporo taniej niż nad polskim morzem). Cieplutko, pogoda pewna. Czego jeszcze można chcieć?

Miasteczko Ulcinj wygląda jakby się cofnąć w czasie. Porty rybackie (z bardzo mocno prehistorycznych czasów), lecz ciągle działające, miejscowi łowią w nich nadal przepyszne ryby, które są serwowane w miejscowych restauracjach. Specjalnością tutejszych restauracji, oprócz ryb jest świeża pysznie podana baraninka oraz owoce morza. Miejsce idealne zarówno na wypad we dwoje, jak i wyjazd rodzinny. Mnóstwo atrakcji dla dzieciaków. W okolicy Wielkiej Plaży są 4 wesołe miasteczka z atrakcjami zarówno dla dzieci, jak i starszych: kolejki górskie, karuzele, strzelnice. Jest mnóstwo straganów - głównie z ubraniami i pamiątkami, kilka sklepów.

Morze tutaj jest stosunkowo płytkie, a linia brzegowa schodzi bardzo delikatnie - można spokojnie zażywać kąpieli w cieplutkiej wodzie. Dla par miejsce idealne ze względu na mnóstwo romantycznych zakątków, stare piękne porty, ścieżki idące wzdłuż licznych kanałów wodnych. Jeśli chcesz się oderwać od rzeczywistości i totalnie odpocząć, to śmiało jedź do Montenegro, kraju gdzie jest pomieszanie kultury europejskiej z kulturą wschodu, zaznasz egzotyki, a ludzie są przemili, jak na południowców przystało. Byliśmy tam już dwa razy, a i w tym roku się wybieramy. Jest to idealne miejsce na spędzenie letnich wakacji :-)

Ulcinj Wakacje
Wakacje w Ulcinj
Wakacje w Czarnogórze
Czarnogóra Ulcinj
Wakacje Ulcinj

Zobacz też: Czarnogóra [przewodnik]Konkurs: Gdzie wyjechać w 2015 roku?
Gdzie wyjechać 2015

1 komentarz:

0x1fff pisze...

Wszystko pięknie ładnie, ale zabrakło zdjęć z najfajniejszej moim zdaniem części Ulcinij - starego miasta gdzie jak wspominają historycy był przetrzymywany Miguel de Cervantes ;). Przejście kamiennymi uliczkami wieczorową porą jest bardzo przyjemnym doświadczeniem. Dodatkowo dla aktywnych mogę polecić wycieczki z lokalnym biurem podróży (w sezonie 2012 mieli polską pilotkę - która bardzo ciekawie opowiadała). Ogólnie wakacje w Ulicinij należą do jednych z lepiej spędzonych :) - polecam.