wakacje >> tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> nauka języków obcych >> rozmówki językowe

czwartek, 30 kwietnia 2015

Jak wybrać i zaplanować wakacyjny kurs języka angielskiego na Malcie?


Plaża na Malcie

Malta to nie tylko piękna i słoneczna śródziemnomorska wyspa, ale również anglojęzyczny kraj. Może to niektórych zaskoczyć, ale wszyscy mieszkańcy oprócz maltańskiego (drugi oficjalny język) posługują się właśnie językiem angielskim. Przez ponad półtora wieku Malta należała do Imperium Brytyjskiego. Nauczanie języka angielskiego na Wyspach Maltańskich ma zatem długa tradycję. Szkoły językowe mają nie tylko pulę doświadczonych nauczycieli, ale również kursy dla różnych grup wiekowych oraz na różnych poziomach. Istnieje ponad 40 szkół językowych na Malcie oraz na sąsiedniej wyspie Gozo, oferujących szereg kursów i zajęć pozaszkolnych. I tutaj pojawia się pytanie: jak wybrać tą odpowiednią i dopasowaną do własnej osoby?

Grota na wyspie Gozo

Oto trzy zasady, którymi powinieneś się kierować przy wyborze szkoły językowej na Malcie:
1. Powinna posiadać akredytacje EAQUALS (Evaluation & Accreditation of Quality in Language Services), prestiżowej, europejskiej organizacji, która ocenia szkoły językowe za osiągnięcia w nauczaniu języków obcych.
2. Szkoła powinna rekrutować wyłącznie nauczycieli, którzy są native speakers oraz którzy posiadają co najmniej lokalny certyfikat TEFL.
3. Szkoła nie powinna pobierać dodatkowych opłat za rezerwację lub za organizację wycieczek pozaszkolnych.

Ok, zdecydowałeś się na szkołę i co teraz?
Na początek zastanów się, czego dokładnie chcesz:
- Jakie są dokładnie Twoje cele związane z wyjazdem na Maltę?
- Ile godzin dziennie chcesz zainwestować w naukę?
- Może chcesz osiągnąć konkretny cel (jak na przykład zdanie egzaminu)?
- Zależy Ci bardziej na odpoczynku, opalaniu i zwiedzaniu?
Tak na dobą sprawę to lato trwa na Malcie prawie osiem miesięcy.  Średnia temperatura od kwietnia do listopada wynosi 26°C wdzień. Przy 300 słonecznych dniach w roku nie musisz się bardzo obawiać o brak słońca. W miesiącach od czerwca do września temperatury sięgają nawet 34°C w dzień. Styczeń i luty to najzimniejsze miesiące ze średnią dzienną temperatura wynoszącą 16°C.

Kursanci na dachu szkoły Maltalingua

Nie chcesz tylko się uczyć i masz ochotę na wakacje połączone z kursem angielskiego? Nie ma sprawy. Wybierz 20-godzinny kurs standardowy i będziesz miał od południa czas na relaksowanie i zwiedzanie. Kurs intensywny to 30 godzin tygodniowo nauki, a jeśli Ci za mało to możesz zdecydować się na dodatkowe lekcje indywidualne. Szkoła języka angielskiego Maltalingua na Malcie oferuje na przykład lekcje w małych grupach i na różnych poziomach. Lekcje indywidualne mogą być tutaj kombinowane ze wszystkimi kursami grupowymi. Możesz zapisać się na lekcje indywidualne 1-2 dodatkowo dziennie, które są dopasowane do Twoich potrzeb. Jeśli jesteś gotów poświęcić dodatkowy czas, lekcje te mogą w znacznym stopniu uzupełnić kurs grupowy. Kurs przygotowujący do egzaminu IELTS jest przeznaczony dla uczniów o wyższym poziomie, którzy chcieliby uzyskać międzynarodowy certyfikat języka angielskiego IELTS. Kursy języka angielskiego biznesowego są świetnym wyborem dla zmotywowanych, biznesowych kursantów, z umiarkowaną i biegłą znajomością języka angielskiego.

Azure Window na wyspie Gozo
Jeśli ma być tanio, oczywiście kupuj bilety lotnicze z trzymiesięcznym wyprzedzeniem i poza sezonem (Ryanair, Wizz Air oraz Air Malta oferują bezpośrednie loty z czterech polskich miast). To samo dotyczy kursów językowych. Niektóre szkoły oferują poza sezonem letnim zniżki na wszystkie kursy ściągające nawet 25%.

Jeśli zastanawiasz się nad kursem językowym za granicą i zestawiasz go z wakacyjnym kursem angielskiego w kraju, przemyśl dokładnie swój wybór. W końcu możesz mieć dwa w jednym – wakacje w anglojęzycznym państwie i naukę w maksymalnym natężeniu. Wybierając się na taki turnus językowy prawdopodobnie już nigdy więcej nie będziesz mieć problemu z mówieniem po angielsku! Chyba warto sprawdzić?

Sprawdź też: Pomysły na wakacje

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Pienie widoki!! nie miałem pojęcia, że Malta jest taka piekna!!

Anonimowy pisze...

co za widoki!super.