tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

piątek, 22 maja 2015

Weekend czerwcowy 2015


Majówka już za nami, ale wkrótce czeka nas kolejny długi weekend z okazji Święta Bożego Ciała. W tym roku wypada dosyć wcześnie, bo w czwartek 4 czerwca. Osoby pracujące, które chcą nieco przedłużyć sobie urlop i w pełni się nim nacieszyć, wystarczy, że wezmą jeden, dodatkowy dzień wolny w piątek - czwartek, sobota i niedziela są wolne. Jeśli natomiast chcesz zafundować sobie aż tygodniowy odpoczynek od pracy i wszelkich obowiązków, będziesz potrzebować kolejnych 4 dni urlopu. Dzięki temu możesz rozplanować sobie nawet dłuższy czas błogiego relaksu, trwający od soboty 30 maja do niedzieli 7 czerwca.

Długi weekend czerwcowy w Polsce

Weekend czerwcowy
Początek czerwca dla wielu z nas może okazać się idealnym momentem na wcześniejszy, przedwakacyjny odpoczynek. Mamy wówczas szansę uniknąć napływu tłumów urlopowiczów oblegających najpopularniejsze miejscowości turystyczne i kurorty. Warto zatem już teraz zastanowić się gdzie i jak spożytkujemy ten czas. W praktyce zwykle jest tak, że większość z nas i tak sprawy organizacyjne zostawia niemal na ostatnią chwile. Głównie ze względu na nieprzewidywalną pogodę, która tak często lubi nas zaskakiwać i pokrzyżować zaplanowany nawet w najdrobniejszym szczególe urlop. Jednakże mimo to, pogoda nie powinna być czynnikiem decydującym, jeśli chodzi o nasz wyjazd. Sami nie zdajemy sobie sprawy, ile mamy w Polsce fantastycznych miejsc wartych odwiedzenia, nawet w niezbyt sprzyjających warunkach atmosferycznych, kiedy aura nie zachęca nas do długich pieszych wędrówek czy innych aktywności fizycznych na świeżym powietrzu. Grunt to przygotować się na każdą ewentualność pogodową i wybrać takie miejsce, które zagwarantuje nam ciekawe i przede wszystkim komfortowe spędzenie naszego długo oczekiwanego wypoczynku.

Większość mieszczuchów zapewne planuje choćby na chwilę opuścić wielkomiejski zgiełk i odpocząć od wszelkich boleści, jakie niesie za sobą ciągłe przebywanie w dużym mieście. Tak więc ciche, spokojne i zielone okolice, nieco pomijane na turystycznych mapach Polaków, będą niezwykle atrakcyjnym miejscem na spędzenie wolnego czasu i oderwanie się od codziennego życia w miejskiej dżungli. Całe szczęście takich miejsc jest u nas pod dostatkiem. Polska może poszczycić się licznymi pasmami górskimi, które co sezon przyciągają rzeszę turystów, kusząc zapierającymi dech w piersiach widokami, dziką naturą, a przy tym bogatą ofertą turystyczną.

Przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji miejsc, gdzie nie udając się daleko możecie ciekawie spędzić urlop z rodziną i znajomymi, poddając się błogiemu lenistwu bądź aktywnie spędzając czas. Bo przecież każdy zakątek w Polsce ma w sobie coś wyjątkowego i wartego odwiedzenia.

Mazury

Planując czerwcowy wypad na Mazury należy dużo wcześniej zacząć rozglądać się za ofertami noclegowymi spełniającymi nasze oczekiwania, zapewnią komfortowe warunki pobytu oraz ciekawe atrakcje. Mazury będą miejscem idealnym na urlop dla osób preferujących aktywny wypoczynek. Dużą popularnością wśród doświadczonych żeglarzy jak i amatorów cieszą się oczywiście rejsy po jeziorach mazurskich. W końcu Szlak Jezior Mazurskich to jeden z najbardziej atrakcyjnych szlaków żeglugowych w północno-wschodniej Polsce. Nie lada atrakcją dla przyjezdnych stanowią również Pola Grunwaldzkie, gdzie stoczona została pamiętna bitwa. A co jeszcze przyciąga wczasowiczów? Bujna, dzika przyroda, tysiące jezior, pagórkowate krajobrazy i niezliczona ilość zabytków sprawiające, że niezależnie od pory roku jest tu po prostu bajecznie.

Beskid Żywiecki

Polskie góry przez cały rok kuszą turystów nie tylko zapierającymi dech w piersiach widokami, ale i szerokim spektrum możliwości aktywnego spędzania czasu. Miłośnicy krajoznawczych wycieczek szlakami górskimi oraz zdobywania szczytów będą więc zachwyceni. Beskid Żywiecki to niesłychanie malowniczy region w południowej Polsce. Zaraz po Tatrach jest to najwyższe pasmo górskie w polskiej części Karpat, najwyższym wierzchołkiem jest tutaj Babia Góra (1725m.n.p.m). To jedne z najpiękniejszych i najbardziej okazałych gór w Polsce. Malownicze widoki, bogactwo szlaków oraz rześkie, górskie powietrze pomogą nam się odprężyć i odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku. Beskid Żywiecki jest bardzo rozległy i dosyć zróżnicowany pod względem ukształtowania terenu, dlatego też jest miejscem idealnym nie tylko na uprawianie turystyki pieszej i rowerowej, ale również na przejażdżki i rajdy motocyklowe.

Lubuski Szlak Wina i Miodu

Województwo lubuskie jest jednym z najbardziej zalesionych obszarów w Polsce, nie wszyscy jednak wiedzą, że rejon ten może poszczycić się produkcją wysokiej jakości miodów oraz wyśmienitych win, które są najbardziej popularnymi i cenionymi lokalnymi przysmakami. Obecnie jednymi z najprężniej rozwijającymi się gałęziami turystyki jest tzw. enoturystyka, czyli zwiedzanie winnic, połączone z degustacją win czy szkoleniami winiarskimi. Dlatego też jakiś czas temu narodził się pomysł na otworzenie specjalnego Lubuskiego Szlaku Wina i Miodu. Trasa składa się z 14 przystanków, podczas których mamy okazje posmakować smakowitych wyrobów pszczelarskich i winiarskich, stosowanych nie tylko w celach spożywczych, ale także leczniczych. Po drodze zwiedzić możemy liczne muzea i skanseny, a na koniec odpocząć pośród lasów i łąk, w jednym ze znajdujących się tutaj gospodarstw agroturystycznych.

Park Krajobrazowy Orlich Gniazd

Park ten położony jest na pograniczu dwóch województw: małopolskiego i śląskiego, a jego obszar wynosi 12842,2 ha. Jest to idealne miejsce dla osób zainteresowanych poznaniem lokalnych historii i legend. Nieodzownym elementem krajobrazu Orlich Gniazd to oczywiście tajemnicze ruiny średniowiecznych zamków, zachwycające panoramy, urzekające doliny, czy budzące grozę jaskinie (ok. 350) oraz groty. Atrakcją cieszącą się tutaj największą popularnością wśród turystów jest jednak Szlak Orlich Gniazd, w skład, którego wchodzi 25 zamków i ruin. Cały pieszy szlak mierzy aż 163,9 km i potrzeba około tygodnia, aby go w całości pokonać. Będąc tu należy koniecznie zobaczyć okazały zamek Pieskowa Skała oraz ruiny zamku Ogrodziniec.

Szwajcaria Kaszubska

Przez wzgląd na swoją atrakcyjną lokalizacje ten region Kaszub nazywany jest Szwajcarią Kaszubską. Kaszuby to nie tylko jak wielu by się mogło wydawać jeziora, urokliwe wzgórza czy dzikie bory. To również kolebka autentycznego folkloru. Ludowa kultura, niecodzienne obrzędy i zwyczaje, w tym odrębny język, a także unikatowa regionalna kuchnia do dziś tętnią życiem oraz zyskują coraz większą rzeszę sympatyków. Jednakże największym bogactwem, jakim obszar ten może się poszczycić to połyskujące jeziora otoczone gęstymi lasami. Znajduje się tu również wiele parków krajobrazowych m.in. Park Krajobrazowy Dolina Słupi, skansenów np. Kaszubski Park Etnograficzny, a także cieszący się dużą popularnością, zwłaszcza wśród najmłodszych - Kaszubski Park Miniatur.

Dokąd Ty wybierzesz się na czerwcowy długi weekend 2015?

Brak komentarzy: