wakacje >> tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> nauka języków obcych >> rozmówki językowe

niedziela, 26 września 2021

Najpiękniejsze parki w Europie


Co ciekawe, jeden z polskich parków jest wymieniany jako idealny na pikniki i spacery wśród zieleni. Który? Zobacz listę najpiękniejszych parków w Europie - i daj znać w komentarzu, jakie jeszcze parki warto odwiedzić.

Hiszpania, Madryt - Buen Retiro

Najpiękniejsze Parki Europa W zasadzie jeśli odwiedzasz stolicę Hiszpanii i nie odwiedzisz parku Retiro, to tak jakbyś nie widział Madrytu. Wspaniały teren zielony z wielkim zbiornikiem wodnym i piękną architekturą. Park Dobrego Odpoczynku znajduje się w centrum, nieopodal Galerii Prado. W parku odpoczniemy na trawce (zielonej...), a także pozwiedzamy zabytki, Pałac Kryształowy, rzeźby, a także popływamy łódką po stawie. W czasie lata organizowane są tutaj bezpłatne koncerty.

Niemcy, Monachium - Englischer Garten

Wbrew nazwie nie jest to park typowo angielski. To miejsce, w którym mieszkańcy tego niemieckiego miasta mogą odzyskać kontakt z naturą - niektórzy nawet zjednują się z nią tak mocno, że rozbierają do naga i w ten sposób całkowicie wystawiają do słońca.
Warto przejść się pośród strumyków i ścieżek, usiąść na chłodny napój w jednym z ogródków piwnych, a potem rozmarzyć i zażyć kąpieli słonecznej.

Wielka Brytania - Szkocja, Glasgow - Pollok Country Park

Trzy mile od centrum Glasgow znajduje się jeden z ładniejszych brytyjskich parków, który zawiera Pollock House z kolekcją sztuki hiszpańskiej. Warto pójść na spacer trawnikami, ogródkami ogrodzonymi murami oraz pomiędzy drzewami.

Włochy, Rzym - Villa Borghese

Dość znany park, który zawiera fontanny i romantyczne widoki. Rzymianie lubią spędzać upalne dni na terenach rodziny Borghiów. Jest to ponad 80 hektarów, jest jezioro z łódkami, kino artystyczne, ogród zoologiczny i trzy muzea. Warto wziąć pod uwagę podczas planowania zwiedzania Rzymu.

Polska, Kraków - Park Bednarskiego

Kraków Park Bednarskiego
Widok na Wawel z Parku Bednarskiego

Jeden z mniej znanych krakowskich parków, a chyba najbardziej okazały. Znajduje się w Starym Podgórzu, nieopodal mostu Piłsudskiego, którym docieramy tu z Kazimierza. Wspinając się po schodach w stronę Krzemionek, obserwować możemy piękną panoramę Krakowa. Turyści docierają tu rzadko, dzięki czemu możemy rozkoszować się rodzącą się zielenią na wiosnę lub złocistymi kolorami spadających liści jesienią. W pobliżu zobaczymy Fort Benedykta oraz wejdziemy na Kopiec Krakusa. Część Parku Bednarskiego znajduje się pośród skał, co daje malowniczą okolicę. Na terenie tym organizowane są między innymi spotkania z jogą oraz biegi. W pobliżu znajduje się stadion oraz siedziba krakowskiego oddziału Telewizji Polskiej z imponującą wieżą telewizyjną.

Brak komentarzy: