22-24 listopada 2018
Pałac Kultury i Nauki w Warszawie
Wprawdzie Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw liczą sobie już ponad ćwierć wieku, to oprócz tradycyjnie organizowanych wydarzeń towarzyszących i konkursów, co roku potrafią zaskoczyć nowymi pomysłami. Poza tym każda edycja przyciąga wystawców, którzy wcześniej nie prezentowali swoich ofert na tej najważniejszej dla branży turystycznej imprezie w Polsce. Co nowego zobaczymy w tym roku? Przedstawiamy najciekawsze informacje i propozycje.
Nowości na targach turystycznych
Na czas targów w Pałacu Kultury i Nauki zagości ponad 500 wystawców z 53 krajów. Reprezentowane będą: Albania, Armenia, Austria, Bangladesz, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chile, Chiny, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Dominikana, Egipt, Etiopia, Francja, Grecja, Gruzja, Hiszpania, Holandia, Indie, Izrael, Jordania, Kuba, Litwa, Macedonia, Madagaskar, Malta, Maroko, Mołdawia, Nepal, Niemcy, Palestyna, Panama, Peru, Polska, Portugalia, Republika Południowej Afryki, Rosja, Rumunia, Serbia, Słowacja, Sri Lanka, Tajlandia, Tanzania, Tunezja, Turcja, Ukraina, USA, Uzbekistan, Węgry, Wietnam i oczywiście kraj partnerski Włochy. W tym doborowym gronie znajdą się firmy i organizacje, które zadebiutują na TT Warsaw. Są to: Boutique Resort Donna Carmela (Włochy), Byleando (Niemcy), CBDO Lena-Tour (Rosja), Viva Latina Tours (Chile), Gama Travel i Hotel Nova Riviera (Macedonia), Global Discovery (Holandia), Gmina Uniejów (Polska), Hebei Sinotogo International Travel Service (Chiny), Koneser Hotel Management - Hotel Moxy (Polska), LAL Ethiopia Tours (Etiopia), Madagascar Explorer (Madagaskar), Morskie Mile (Polska), Narodowa Organizacja Turystyczna Republiki Serbskiej (Bośnia i Hercegowina), Pinhal Tour (Portugalia), Przezmorze.pl (Polska), Soul Travel (Polska), Stowarzyszenie LGD Qwsi (Polska), Travel Time Litwa – Kelioniu Laikas (Litwa) oraz Wyprawa na Elbrus i Kazbek (Rosja).
Trendy w turystyce
Targową nowością jest konkurs „AcTTive”, dedykowany promocji turystyki aktywnej, która rozwija się niezwykle dynamicznie. Wzrost zainteresowania tą formą wypoczynku, zarówno w turystyce wyjazdowej, jak i przyjazdowej oraz krajowej, jest wyraźnie zauważalny. Konkurs „AcTTive” to szansa na wyróżnienie najciekawszych propozycji w tej dziedzinie. Oferta, atrakcje lub produkty turystyczne powinny się wyróżniać: oryginalnością i innowacyjnością w stosunku do produktów istniejących na rynku, stosowaniem się do zasad turystyki zrównoważonej, wpływem na rozwój lokalny i regionalny, stopniem komercjalizacji, jakością infrastruktury i dostępnością, a także interesującym sposobem prezentacji. Zgłoszenia zostaną ocenione przez jury, w którego składzie znajdą się eksperci reprezentujący turystykę, sport, edukację oraz przedstawiciele mediów branżowych. Konkurs został podzielony na część krajową i zagraniczną. Dla zwycięzców przewidziano pamiątkowe statuetki oraz pakiety reklamowe o wartości 5.000 zł. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowane jest na 22 listopada 2018 r.
Ważny partner merytoryczny
Europejska Organizacja Związków Biur Podróży Unii Europejskiej to organizacja samorządowa, której celem jest wdrażanie w krajach członkowskich Unii Europejskiej wysokich standardów usług turystycznych i dbanie o interesy branży. Po raz pierwszy pojawi się na TT Warsaw w roli partnera merytorycznego. Rok 2017 był dla branży turystycznej rokiem wdrażania nowej dyrektywy unijnej o imprezach turystycznych i właśnie temu tematowi poświęcone będzie organizowane przez ECTAA spotkanie. W trakcie konferencji zatytułowanej „Czy potrzebne są zmiany w dyrektywie turystycznej oraz ustawie o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych - głos praktyki w sześciu kwestiach zasadniczych” omówione zostaną problemy, z którymi organizatorzy musieli się zmierzyć, dostosowując swoją działalność do nowej, redefiniującej działalność organizatorów, ustawy. Zebrane zostaną razem doświadczenia praktyków – agentów, organizatorów turystyki oraz MICE - i wyjaśnione kwestie, które budzą najwięcej wątpliwości. Dzięki merytorycznej analizie nowych przepisów, licznym rozmowom z organizatorami oraz szkoleniom, których w sumie odbyło się 10 w największych miastach Polski, zyskano materiał, z którego wnioski zostaną w przyszłości zaprezentowane ustawodawcy krajowemu.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz