tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> nauka języków obcych >> rozmówki językowe

niedziela, 10 listopada 2019

Tanie loty i wycieczki na Black Friday / Cyber Monday

Jeśli planujecie podróże na kolejny rok, jednym z pomysłów jest skorzystanie z ofert na tanie loty i wycieczki w czasie Black Friday lub Cyber Monday. Jak się za to zabrać, aby podróżować jak najtaniej? Co przygotować, aby wycisnąć z promocji jak najwięcej?

Black Friday

Kiedy jest Black Friday?

Black Friday wypada w ostatni piątek listopada. Pozostałe okazje, jak Cyber Monday czy Dzień Darmowej Dostawy (DDD) pojawiają się co roku na początku grudnia. Niektóre sklepy internetowe oraz duże firmy rozciągają czas promocji na cały ostatni tydzień listopada - mamy więc Czarny Piątek i cały Czarny Tydzień - Black Week.
Szczegóły różnią się między sprzedawcami, ale warto być przygotowanym na wyprzedaże w okolicy połowy listopada.

Pomysły na Black Friday

Zazwyczaj na początku listopada mam już przygotowaną listę miejsc, w które chciałbym się udać w następnym roku. Skończyły się wakacje i letnie podróże, robi się zimno na północnej półkuli, pora pomyśleć o następnych feriach zimowych i wakacjach, aby nie dołować się przez zimę i mieć na co czekać ;)
Moja lista jest dość otwarta i szeroka, więc znajdą się na niej miasta, których jeszcze nie odwiedziłem oraz pomysły na wakacje na innych kontynentach. Problem jest jeden - zazwyczaj w czasie Black Friday nie wiemy jeszcze czy i kiedy dostaniemy urlop (szczęśliwi uczniowie i studenci - nie musicie się tym przejmować).

Przygotowuję się więc psychicznie na dwa scenariusze:
- bilety lotnicze na weekendy w Europie (bardzo tanie loty i zazwyczaj 1-2 dni dodatkowego urlopu, który zwykle nie stanowi problemu)
- bardziej "śmiałe" tanie loty z dużym wyprzedzeniem, które mogą nie dojść do skutku i stracę to, co zapłaciłem za przelot (im wcześniej poprosisz o urlop tym większa szansa, że go dostaniesz)

Listę taką najlepiej przygotować w jakimś elektronicznym notatniku jak Google Keep czy Wunderlist / ToDo, aby mieć do niej łatwy dostęp.
Ważne - jeśli masz już zaplanowane wycieczki, spotkania rodzinne, eventy firmowe albo wizyty u lekarza - dodaj je do swojego kalendarza teraz. Oczywiście najlepiej do kalendarza internetowego takiego jak Google Calendar, żeby móc sprawdzić swoje zobowiązania w dowolnym miejscu i czasie. Nigdy nie wiemy, kiedy dokładnie trafi się okazja do dobrego zakupu!

Tanie loty na Black Friday

Duże promocje na tanie loty organizują już znane nam tanie linie lotnicze. Warto jednak też poznać mniej popularne w naszym kraju firmy jak Vueling (tanie loty z Hiszpanii, głównie Barcelona) czy EasyJet (Wielka Brytania). Sprawdź też koniecznie dostępne przeloty w agregatorze lotów, takim jak Skyscanner. Dzięki temu będziesz wiedzieć lepiej na co polować.
Na dłuższych trasach międzykontynentalnych warto sprawdzić takich przewoźników jak PLL LOT, Lufthansa, Level (tanie loty z Hiszpanii do Ameryk), Iberia, Avianca (Kolumbia) czy główne linie amerykańskie.
Osobiście koncentruję się na liniach europejskich, ale jeśli jesteś w stanie dogadać się ze swoim szefem (czy kimkolwiek od kogo zależy Twój urlop), że masz dwa lub trzy tygodnie wolnego w dowolnym terminie, wtedy szalej :)

Tanie noclegi na Black Friday

Na znalezienie taniego noclegu zazwyczaj nie mam dużej presji czasowej, aby rezerwować w Black Friday, ale może warto spróbować. Jeśli już masz zarezerwowane loty albo gdy znajdziesz naprawdę tani hotel (spróbuj w porównywarce www.hotgo.pl), szukaj oferty zwrotnej, czyli możliwej do anulowania przed przyjazdem do hotelu. Jeśli zmienią Ci się plany, oferta bezzwrotna "skasuje" Ci sporo pieniędzy. Warto więc wybrać opcję z możliwością anulowania i nie blokować / marnować sobie pieniędzy.

Jak kupować na promocji?

Zwykle udaje mi się upolować kilka wycieczek w listopadzie i grudniu w czasie Black Friday / Week i Cyber Monday. Jeśli zabierasz się na turystyczne zakupy w promocji po raz pierwszy, pomyśl:
- jaki mam budżet na podróże (kupić można wiele okazji, ale czy na pewno mnie stać? będę mieć ochotę?)
- czy dostanę wolne? kiedy mój urlop jest najbardziej prawdopodobny?
- ile czasu i kiedy chcę poświęcić na szukanie okazji?
- czy mogę lecieć jeszcze z kimś i dodatkowo oszczędzić potem na noclegach? (podaj dalej znajomym ten wpis - niech też pomyślą z Tobą o tanich podróżach)

I to chyba tyle. Dorzucisz coś jeszcze? Dodaj komentarz!

Udanego polowania na okazje w Czarny Piątek!

Brak komentarzy: