tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> nauka języków obcych >> rozmówki językowe

sobota, 15 lutego 2020

Najlepsze miejsca na narty w Europie

W Europie można znaleźć wiele ośrodków narciarskich oferujących nie tylko dobrze przygotowane trasy zjazdowe, lecz także niezwykle malownicze krajobrazy. Liczne stoki i wyciągi, zapierające dech w piersiach widoki, klimatyczne miejscowości i duża baza noclegowa to elementy charakteryzujące najlepsze miejsca na narty. Gdzie ich szukać?

Narty we Włoszech

Północne Włochy

Włochy to nie tylko słoneczna Toskania czy pełen zabytków Rzym. Ich północna część zachwyca wspaniałymi górskimi krajobrazami i urokliwymi alpejskimi miasteczkami, a zimą oferuje liczne atrakcje dla pasjonatów białego szaleństwa. Narty we Włoszech to idealny pomysł zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i grup znajomych, szukających bardziej imprezowych lokalizacji. Tamtejsze ośrodki narciarskie oferują nie tylko trasy zjazdowe o różnym stopniu trudności, lecz także liczne i bardzo zróżnicowane atrakcje. Regiony, które szczególnie warto odwiedzić, to przede wszystkim Trentino, Lombardia i Tyrol Południowy. Znaleźć tam można zarówno wiele popularnych zimowych kurortów, jak i mnóstwo mniejszych, bardziej kameralnych ośrodków narciarskich. Każdy z nich zapewnia jednak widoki nie z tej ziemi!

Słowackie Tatry

Dla wielu narciarzy zaskoczeniem może być nasza sąsiadka – Słowacja, która zazwyczaj nie kojarzy się z zimowymi wyjazdami. Tymczasem w jej górskich rejonach znajdziemy mnóstwo kurortów narciarskich utrzymanych na najwyższym, światowym poziomie. Co więcej, słowacka część Tatr obfituje w przepiękne widoki na ośnieżone szczyty i doliny, poprzecinane tu i ówdzie mniejszymi i większymi jeziorami. Ogromnym atutem Słowacji są panujące w niej stosunkowo niskie ceny (także za karnety narciarskie czy noclegi) oraz jej bliskość do Polski. Przykładowo droga samochodem z Warszawy do największego ośrodka narciarskiego Jasna w Tatrach Niskich zajmuje zaledwie 6 godzin. Na Słowację można więc wybrać się zarówno na dłuższy wyjazd, jak i krótki, weekendowy wypad.

Austria

Królową wśród zimowych kierunków turystycznych jest jednak bez wątpienia Austria. Na jej terenie znajduje się kilkadziesiąt ośrodków narciarskich, w tym również kilka z największych w Europie. Austria przyciąga nie tylko wspaniałymi trasami zjazdowymi i najlepszymi wyciągami, lecz także dodatkowymi atrakcjami. Sprzyja zarówno uprawianiu innych sportów zimowych (takich jak: narciarstwo biegowe, saneczkarstwo czy łyżwiarstwo), jak i zwiedzaniu jej pięknych zakątków. Podczas wyjazdu narciarskiego można wybrać się tam na jednodniową wycieczkę do malowniczego Hallstatt, bogatego we wspaniałą architekturę Salzburga czy niezwykle ważnego pod względem historycznym Wiednia. W jej górskich rejonach znaleźć zaś można wiele malowniczo położonych małych miasteczek. Tworzące je drewniane domki budowane w starym, tradycyjnym stylu bardzo często tworzą unikatową scenerię. Do Austrii warto też wybrać się w okresie świątecznym. Wówczas na ulicach większości miast stają bożonarodzeniowe jarmarki.


Brak komentarzy: