tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> nauka języków obcych >> rozmówki językowe

czwartek, 27 lutego 2020

Wakacje bez niespodzianek, czyli dlaczego powinieneś wykupić ubezpieczenie turystyczne

Polacy coraz chętniej podróżują po świecie – zwiedzają, uprawiają sporty. Wybierają odległe miejsca i odważnie podróżują na własną rękę. Ubezpieczenie turystyczne to doskonały sposób na zapewnienie sobie wsparcia w razie potrzeby i bezpieczny powrót do domu.Kosztowna opieka medyczna i transport

Dlaczego ubezpieczenie podróżne pokrywa koszty do miliona złotych, skoro Twój wyjazd trwa tylko dwa tygodnie? Koszty leczenia w różnych krajach są inne – rachunek za leczenie w USA lub Japonii mógłby przyprawić Cię o zawrót głowy. Lepiej, jeśli nie będziesz ryzykował i wykupisz polisę, która pokryje ewentualne koszty uzyskania pomocy. Oto przykład: wyjazd do Egiptu, wycieczka na pustynię i... złamana noga. Koszt transportu helikopterem (w pozycji leżącej) do najbliższego szpitala to koszt kilkudziesięciu tysięcy złotych. A co, jeśli konieczny jest transport do Polski?

Od drobnych urazów i chorób po poważne zdarzenia – ubezpieczyciel zapewni Ci fachową pomoc w różnych sytuacjach. Wskaże najbliższą placówkę medyczną, a jeśli zajdzie taka potrzeba – przyśle do Ciebie lekarza.


To Ty spowodowałeś wypadek? Dostaniesz wsparcie

OC turystyczne to ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej na wyjeździe. Możesz nieumyślnie wyrządzić komuś krzywdę i będziesz musiał pokryć koszty rekonwalescencji. Ubezpieczenie pokryje je nawet do wysokości miliona złotych. Klasycznym przykładem jest potrącenie na stoku narciarskim, gdzie bardzo łatwo o wypadek. Dodatkową korzyścią z posiadania OC turystycznego jest również wsparcie prawnika i tłumacza. Bezcenne w stresujących sytuacjach, w których pojawia się bariera językowa i nieznajomość prawa kraju, w którym się znajdujesz.


Ochrona bagażu i pomoc w razie awarii samochodu

Kłopoty z bagażem zdarzają się nader często. Twoje walizki mogą zostać skradzione, zgubione lub mogą ulec zniszczeniu. Powinieneś mieć więc odpowiednie ubezpieczenie, zwłaszcza gdy zabierasz ze sobą sprzęt sportowy lub kosztowną elektronikę. Pieniądze, jakie możesz wtedy dostać, to nawet 5 tysięcy złotych.

Wyobraź sobie sytuację: podróżujesz z przesiadkami – Ty jesteś już na miejscu w Los Angeles, a Twój bagaż trafił do Hongkongu. Jeśli w ciągu najbliższych 6 godzin Twoje walizki nie dotrą na miejsce, dostaniesz do 2 tysięcy złotych, aby móc kupić sobie na miejscu najpotrzebniejsze rzeczy.

Inny przykład, kiedy zadziała ubezpieczenie: zepsuł Ci się samochód w trasie, a może nawigacja wyprowadziła Cię w błąd i skończyło się paliwo? Wystarczy, że zadzwonisz do Centrum Assistance, a na miejsce przyjedzie mechanik, przywiozą paliwo, a w razie potrzeby otrzymasz samochód zastępczy, abyś mógł kontynuować podróż.


Brak komentarzy: