tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> nauka języków obcych >> rozmówki językowe

niedziela, 28 czerwca 2020

Koronawirus a wakacje. Jak podróżować w lato 2020?


Przyszło lato, nim się obejrzeliśmy, i pora wyjechać na wakacje 2020. Gdzie się wybrać, aby być bezpiecznym? Jak podróżować w lecie 2020?

Wakacje 2020 koronawirus

Odpowiedzi pewnie nie będą najprostsze do akceptacji, ale spróbujmy.

Dokąd na wakacje 2020 w czasie koronawirusa?

Są dwie szkoły tutaj, o których pewnie już myśleliście:
- zostać w Polsce
- polecieć na wakacje za granicę

Wakacje 2020 w Polsce

Polska na wakacje 2020 to dobry pomysł. Jak każdego zresztą roku ;) Aby nie rozsiewać wirusa po szerokim terytorium, najlepiej podróżować blisko. Dzięki temu, gdyby coś się wydarzyło istotnego z punktu widzenia epidemiologicznego, wybuch epidemii można stłamsić na mniejszym terytorium. Mówiąc prosto - jak trzeba będzie zrobić kwarantannę, to na mniejszym terenie i mniej ludzi nią zostanie objętych. Mniej ludzi straci dwa tygodnie lata na siedzeniu pod kluczem w swoim mieszkaniu...

Z drugiej strony - jeśli przestrzegasz norm bezpieczeństwa (maseczka, dystans, dobra higiena - zwłaszcza mycie rąk) to możesz czuć się w miarę bezpiecznie gdziekolwiek będziesz. W kraju i za granicą.

Wakacje 2020 za granicą

Typowe wakacje za granicą to najczęściej lot samolotem. Linie lotnicze uruchomiły już loty, a kraje za granicą otwierają się ochoczo na turystów. Nie wszędzie witają Polaków z otwartymi rękami, ze względu na sposób walki z epidemią i wyniki zakażeń w kraju, ale powinno być już z tym lepiej. Przynajmniej do drugiej fali na jesieni, jeśli szczepionka nie powstanie na czas, a społeczeństwa zlekceważą zalecenia higieniczne.

Otwarta na turystów jest na przykład Hiszpania, gdzie mam okazję przebywać. Aby przylecieć na urlop w Hiszpanii, wystarczy kupić bilet tanich linii lotniczych i w drogę. Samoloty wyposażone są w filtry powietrza, które minimalizują prawie do zera ryzyko rozprzestrzenienia się wirusa drogą powietrzną. Pozostaje dbać o maseczkę, nie dotykanie zbyt wielu powierzchni oraz trzymanie rąk z dala od twarzy. Niektóre lotniska mogą wymagać testów na obecność koronawirusa i dodatkowych kwestionariuszy dotyczących zdrowia, danych kontaktowych i miejsca pobytu po wylądowaniu w kraju docelowym. Warto zawsze sprawdzić to w MSZ, mediach polskich oraz mediach w miejscu docelowym.

Zawsze warto mieć plan B na wakacje, w razie gdyby epidemia powróciła i turystyka zagraniczna została znów wstrzymana. Alternatywą zawsze pozostaje Polska. A jest co zwiedzać w Polsce :)

Gdzie spędzisz swoje wakacje?
Daj znać!

Brak komentarzy: