tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> nauka języków obcych >> rozmówki językowe

niedziela, 5 lipca 2020

Gdzie na wakacje 2020? Hiszpania pomysłem na lato z koronawirusem

Wiele i wielu z nas zapewne zdecydowało się na wakacje w Polsce, tak aby unikać zagrożenia koronawirusem. Jeśli jednak mamy ochotę na podróże w te lato, dokąd polecieć samolotem? W odpowiedzi na pytanie, gdzie polecieć na wakacje 2020 Hiszpania jest jednym z pomysłów. Podpowiadam jak i gdzie zasięgać informacji o aktualnym stanie turystyki w Hiszpanii.

Wakacje 2020 Hiszpania
Hotel W w Barcelonie (znany jako "żagiel" - vela) tęskni za gośćmi wyświetlając serce

 

Porady na wakacje 2020 w Hiszpanii

Hiszpania była jednym z krajów najciężej dotkniętych epidemią koronawirusa tej wiosny. Nie jest tak, jak w Polsce, gdzie zakażenia wciąż utrzymują się na stabilnym poziomie - w Hiszpanii pandemia zawitała z wielką siłą i zebrała tragiczne żniwo. Jednak w wyniku lockdownu (zamknięciu większości społeczeństwa w mieszkaniach) wirus "wyparował" w większości terytorium. Wszyscy są jednak przygotowani na nawroty zakażeń - tym razem jednak kraj ma być gotowy na zatrzymanie łańcucha zakażeń i powstrzymywanie epidemii. Jak wyjdzie, zobaczymy.

Tanie loty do Hiszpanii

Tanie loty wystrzeliły pełną mocą i są w miarę tanie, zwłaszcza jeśli trafimy na promocję w Wizzair lub Ryanair. Osobiście znalazłem ceny w Wizzair bardziej korzystne niż Ryanair, ale wiadomo, że to może zmieniać się dość płynnie. Warto sprawdzać na bieżąco.
Największe miasta i kurorty wakacyjne są znów w siatce połączeń, także PLL LOT, który ma czasem lepsze godziny połączeń niż tańsi konkurenci.
Na lotnisku odlotu i przylotu, a także w samolocie, będziemy zobowiązani nosić maseczkę.

 

Tanie hotele w Hiszpanii

Działają zarówno hotele jak i wynajem apartamentów. Są obostrzenia, takie jak w innych zamkniętych przestrzeniach, których spotykamy się z innymi ludźmi - a zatem w częściach wspólnych należy nosić maseczkę.

Środki bezpieczeństwa chroniące przed koronawirusem

Cały czas wymaga się lub rekomenduje się noszenie maseczki w środkach transportu publicznego, sklepach, przychodniach zdrowia i innych obiektach zamkniętych, a także na przestrzeni otwartej, gdy nie ma możliwości zachowania dystansu bezpieczeństwa - około dwóch metrów.

Rekomenduje się dezynfekcję rąk przez mycie wodą z mydłem lub używanie żelu z alkoholem (zwany gel hidroalcohólico).
Maseczki jednorazowe możemy kupić w aptekach i supermarketach (zwane: mascarilla).
Są również sklepy odzieżowe sprzedające maseczki wielokrotnego użytku, często w modnym designie.
Na zdjęciu - przykłady z popularnego supermarketu Mercadona. Jeśli nie znasz języka hiszpańskiego, po prostu pokaż zdjęcie obsłudze sklepu.

Maseczka Hiszpania Żel dezynfekcyjny
Maseczki i żel dezynfekcyjny w supermarkecie w Hiszpanii (Mercadona)


Bieżące informacje o zagrożeniu koronawirusem znaleźć można w wielu źródłach:

Dajcie znać jak Wasze wakacje w Hiszpanii, jeśli się zdecydujecie na podróż :)

Brak komentarzy: