gdzie na wakacje? >> tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> nauka języków obcych >> rozmówki językowe

piątek, 16 grudnia 2022

Polańczyk szlaki i trasy piesze

Jezioro Solińskie oraz wsie i miasteczka położone w pobliżu jego linii brzegowej zapraszają do wszelakiej aktywności turystycznej – od żaglówek zaczynając, przez rowery, kończąc na pieszych wycieczkach. Polańczyk jest jedną z bardziej znanych wsi położonych w linii brzegowej bieszczadzkiego morza, a jego historia sięga XVI wieku. Tutaj działa też uzdrowisko, dzięki któremu okolica jeszcze bardziej zyskała na popularności.

Polańczyk szlaki

Polańczyk od nie mniej znanej Soliny, od której zresztą pochodzi nazwa Jeziora Solińskiego, dzieli niewielka odległość, możliwa do pokonania nie tylko rowerem, ale też i pieszo. Szlaki piesze z Polańczyka prowadzą zarówno drogami asfaltowymi, jak i brzegiem jeziora, co może być niezwykle atrakcyjną i pełną malowniczych widoków opcją. Położenie Polańczyka na niewielkim cyplu również zachęca do niespiesznych spacerów, a położone przy brzegu liczne mariny i wypożyczalnie kajaków oraz rowerków wodnych są dodatkową atrakcją. Piesza wycieczka po Polańczyku połączona z przepłynięciem Jeziora Solińskiego, dopłynięciem do jednej z niewielkich wysepek czy spokojnym dryfowaniem może dostarczyć nie lada wspomnień.

Polańczyk i szlaki piesze w okolicy Jeziora Solińskiego

Odwiedzając te okolice warto nie tylko poznać linię brzegową Jeziora Solińskiego, ale też powędrować w drugą stronę, zyskując przy okazji ciekawy widok i malowniczą panoramę. Ciekawym pomysłem na spędzenie popołudnia jest piesza wycieczka z Polańczyka na wzgórze Kabajka czy Horb. Mając niewiele ponad 500 m wysokości nie są zbyt wymagające, a zapewniają przyjemne widoki, z błękitnymi wodami jeziora w tle. Piesza wycieczka po Polańczyku nie może z kolei ominąć Parku Zdrojowego i pochodzącego z początków XX w. kościoła, dawniej będącego cerkwią, z zabytkową ikoną Matki Boskiej z Łopienki. Liczne szlaki i ścieżki zachęcają do spędzania czasu w Polańczyku, piesze wycieczki połączone z wszelakimi innymi aktywnościami z pewnością zapewnią sporej dawki niezapomnianych wrażeń. Polańczyk i wzgórza otaczające Jezioro Solińskie o każdej porze roku wyglądają malowniczo, zarówno w pełnym zieleni lecie, jak i mieniącą się feerią brązów jesienią. A nawet w bieli mroźnej zimy...

Brak komentarzy: