tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

sobota, 20 lutego 2010

Festiwal Słoni w Laosie 2010


Słoń Zoo Tiergarten WiedeńFestiwal Słoni odbędzie się 20 i 21 lutego 2010 we wsi Viengkeo. Po niesamowitym sukcesie zeszłorocznego festiwalu w Xayaboury, północnej dzielnicy Laosu, impreza wraca do korzeni, czyli rejonu Hongsa. Tegoroczny ma podkreślić silne więzi między człowiekiem a słoniem oraz edukować o zagrożeniach dla wymierających gatunków zwierząt.

Festiwal został dobrze przyjęty przez rdzennych mieszkańców państwa. Mówi się, że podbił ich dusze. Być może dlatego ściągnęli z całego Laosu, że kraj nazywany jest "Lądem Miliona Słoni". Laos jest miejscem, w którym wielu gospodarzy trzyma słonie "w zagrodzie". Co ciekawe, to nie tylko okazja zobaczenia zwierząt, lecz także znaczące wydarzenie ekonomiczne dla Laosu. Na turystach można nieźle zarobić.

Ponad osiemdziesiąt tysięcy mieszkańców Laosu i turystów z całego świata uczestniczyło święcie tych wielkich ssaków w roku 2009. Przypomnijmy, że w pierwszej edycji uczestniczyło dziesięć tysięcy widzów. Festiwal szybko wskoczył na listę wydarzeń, które podróżnik musi zobaczyć.

Słoń Zoo KrakówW programie 4. Festiwalu Słoni przewidziano pokaz około 50 słoni, które wezmą udział w paradzie, wielkiej kąpieli, tradycyjnych ceremoniach, przejażdżkach. Zostanie wybrany Słoń Roku.

Hongsa to największe miasto w prowincji. Tu jest także największe skupisko słoni. W prowincji Xayaboury żyje około pół tysiąca udomowionych słoni, a dalszych trzysta - w dziczy. Można tu dotrzeć łodzią z Luang Prabang lub z Pakbeng w prowincji Oudomxay. Da się tu także dotrzeć samochodem z rejonu Pakbeng lub Xayaboury.

Na zdjęciach słonie z:
ZOO Tiergarten w Wiedniu
ZOO w Krakowie (żyją tu słonice indyjskie Baby i Citta)

Mapa Viengkeo, gdzie organizowany jest Festiwal Słoni:Brak komentarzy: