tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

czwartek, 24 maja 2012

Mapa samochodowa: Londyn [Freytag & Berndt]


O Londynie można by rozpisywać się całymi księgami. Jego niepowtarzalność i kosmopolityzm przyciąga turystów z całego świata, a słynne londyńskie muzea i zabytki znane są dobrze także przez tych, którzy nigdy nie byli w Wielkiej Brytanii.

Wybierając się na podróż do tak dużego miasta samochodem, nie można ruszyć się z domu bez dobrej, aktualnej mapy, uwzględniającej wszystkie ważniejsze miejsca, bez zobaczenia których po prostu nie można się obejść.

Do takich z pewnością należy Big Ben, ogromny zegar z 1858 roku, Buckingham Palace, gdzie zamieszkuje rodzina królewska, opactwo Westminster Abbey, najbardziej znana brytyjska świątynia, gdzie odbywają się różne ceremonie związane z rodziną królewską – od ślubów i koronacji po pogrzeby; oprócz tego można tu zobaczyć groby znanych osób, m. in. Charlesa Dickensa czy Isaaca Newtona.

Kolejnym przykładem jest The Palace of Westminster – siedziba parlamentu brytyjskiego ze swymi dwoma izbami: House of Comous (Izba Gmin) oraz House of Lords (Izba Lordów).

Katedra Św. Pawła jest jedną z najpiękniejszych budowli sakralnych na świecie. Pokryta kopułą budowla mieści kilka galerii, m. in. Stone Gallery (Galerię Kamienną) i Whispering Gallery (Galerię Szeptów). Miłośnicy zakupów, ale nie tylko, z pewnością będą zachwyceni najsłynniejszym ekskluzywnym londyńskim centrum handlowym – Harrodsem. Obecnie jest on własnością Egipcjanina Mohammeda al Fayeda, który uczynił go jeszcze bardziej ekskluzywnym.

Wycieczka po Londynie nie może odbyć się bez odwiedzenia choć kilku muzeów. RAF Museum (Royal Air Force – Królewskie Siły Lotnicze) stanowi historię lotnictwa Wielkiej Brytanii, poczynając od pierwszego wynalazku braci Wright. National Gallery stanowi największą galerię obrazów w Wielkiej Brytanii. Można tam obejrzeć dzieła takich artystów jak: Leonardo da Vinci, Vincent van Gogh czy też Rebmrandt van Rijn. Galeria znajduje się na słynnym placu Trafalgar Square z Kolumną Nelsona, który to plac nazywany jest sercem centralnego Londynu. Warto zahaczyć też o najbardziej znany plac w mieście – Piccadily Circus, dzielnicę China Town i wymarzone miejsce dla imprezowiczów – Soho.

Londyn na wakacje? Czemu nie! Popieramy ten pomysł, zwłaszcza, że tego lata w stolicy UK będą Igrzyska Olimpijskie. W organizacji wyjazdu z pewnością przyda się Londyn. Mapa samochodowa wydawnictwa Freytag & Berndt, który precyzyjnie zaprowadzi Cię do interesujących atrakcji turystycznych metropolii.

Londyn Mapa

Mapa samochodowa Londynu


Wydawca: Freytag & Reych
Data wydania: 2010

Zobacz i zamów przez Internet >>


Zobacz też:
Przewodnik Celownik po Londynie [Bezdroża]
Przewodnik po Londynie Carta Blanca

Prosimy o Twoje wspomnienia z Londynu! Prześlij przez www.yougo.pl/relacje i daj sobie szansę na nagrodę!


Brak komentarzy: