tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

piątek, 25 maja 2012

Plan miasta: Londyn [Demart]


Wybierając się pierwszy raz gdzieś na wycieczkę, szczególnie do miasta tak dużego jak Londyn, należy zabrać ze sobą mapę z zaznaczonymi miejscami, które nie mogą zostać pominięte w czasie podróży.

Co to by była za wycieczka do Londynu bez przejścia się po placu Trafalgar Square, z jego kolumną Nelsona i słynnym muzeum National Gallery? Albo bez spaceru ulicą Downing Street, na której mieszczą się rezydencje najważniejszych osobistości życia politycznego Wielkiej Brytanii? Pod numerem dziesiątym rezyduje premier. W pobliżu znajduje się również budynek parlamentu – Westminster Palace, który niemal styka się z mostem Westminster Bridge, jak również rezydencja królowej – Buckingham Palace.

W tej samej dzielnicy znajdziemy Westminster Cathedral – przepiękną rzymskokatolicką bazylikę w stylu neobizantyjskim, jak również Westminster Abbey – Opactwo Westminsterskie, kościół anglikański związany z rodziną królewską (w nim właśnie jej członkowie biorą śluby, odbywają koronacje i pogrzeby).

Warto także rzucić okiem na Tower of London – wiktoriańską budowlę obronną i pałacową, której legendą są kruki (krąży przekonanie, że jak długo będą żyły na wieżach, dotąd będzie trwać imperium brytyjskie). Obok niej zauważymy sławny most zwodzony Tower Bridge nad Tamizą, zbudowany również w stylu wiktoriańskim. Inną charakterystyczną dla Londynu budowlą jest też wieża zegarowa – Big Ben, której nazwa pochodzi, oprócz słynnego zegara, od olbrzymiego dzwonu zamontowanego w wieży (można go usłyszeć w BBC Radio).

Równie ciekawą rzeczą jest obserwatorium astronomiczne w Greenwich, które wyznacza przebieg południka zerowego.

Plan miasta LondynMapa Londynu z serii See It zawiera, oprócz wytyczonych najważniejszych turystycznie miejsc, także spis ulic i numerację dróg. Z pewnością przyda się w organizacji wyjazdu. Mapa Londyn. Plan miasta (See it) wydawnictwa Demart pokaże Wam, gdzie wstąpić i zjeść, bez zobaczenia czego nie można się obejść i jak poruszać się po mieście.

Mapa Londynu

Plan miasta (See it)

Skala 1:10 000
ze spisem ulic, numeracją dróg i atrakcjami turystycznymi

Wydawnictwo Demart

Sprawdź i zamów teraz przez Internet >>

Brak komentarzy: