tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> przewodniki turystyczne >> konkursy turystyczne

wtorek, 18 listopada 2014

Targi Turystyki TT Warsaw 2014 już 27-29 listopada


XXII Międzynarodowe Targi Turystyki TT Warsaw 2014 to trzy dni niezwykłych spotkań z podróżami w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie. Na małych i dużych podróżników, turystów i miłośników zwiedzania w dniach 27-29 listopada 2014 czekają liczne atrakcje, na które już teraz serdecznie zapraszamy.

Targi Turystyczne 2014

Języki świata, barwne stoiska, goście z przeróżnych kontynentów - to wszystko czekać będzie w Warszawie przy ul. Marsa 56 c (mapka poniżej). Krajem partnerskim tegorocznej imprezy jest Egipt. Kraj Faraonów zaprezentuje swoje zabytki, kulturę, kurorty Morza Czerwonego i Śródziemnego oraz dyscypliny, które można tam uprawiać, w tym nurkowanie i kitesurfing.

Zwiedzanie Polski, Europy i świata

Tradycyjnie Targi TT Warsaw to miejsce, w którym można poznać nowe kraje, regiony i miasta. W tym roku zaprezentują się m.in. tak odległe państwa jak: Japonia, Indie czy Meksyk, będą też znane i lubiane przez Polaków kierunki takie jak: Słowacja, Tunezja, Maroko, Chorwacja czy Włochy. Polskie i zagraniczne regiony będą kusiły atrakcjami, zabytkami i przyrodą. Będzie pouczająco, wesoło i kolorowo. Wystawcy zapowiadają degustacje, pokazy tańców oraz konkursy z nagrodami.

Świętokrzyska Regionalna Organizacja Turystyczna zaprezentuje Wschodni Szlak Rowerowy - Green Velo. To około 2 tys. km tras rowerowych. Na stoisku znajdą się dwa symulatory, a po założeniu specjalnych okularów 3D będzie można wirtualnie przejechać rowerem fragmenty trasy. Odbędą się także pokazy umiejętności rowerowych profesjonalistów i spotkania ze znanymi kolarzami m.in. Krystian Herba jeden z najbardziej utytułowanych polskich zawodników trialu rowerowego, wielokrotny medalista mistrzostw Polski i uczestnik największych światowych imprez pokaże co można zrobić na rowerze łamiąc przy tym prawo grawitacji. Ponownie pojawi się też kapsuła 5D, która pokazuje piękno regionu świętokrzyskiego.

Zima 2014/2015 TT Warsaw

Narciarskie regiony Europy zaprezentują się w strefie Eventu Zimowego. Będzie austriacki Innsbruck, polskie, włoskie i słowackie ośrodki narciarskie, a także turecki region narciarski Erzurum, na stoisku którego zaprezentują się m.in. hotele zlokalizowane w rejonie gór Palandöken. Poza tym znajdzie się dmuchany symulator snowboardu, dzieci będą mogły zrobić pamiątkowe zdjęcie z dmuchanym Mikołajem i Bałwanem, a na stoisku Laponii będzie można napisać listy do prawdziwego Świętego Mikołaja, które zostaną przeliczone przez elfy i dostarczone na koło podbiegunowe. Na smakoszy czekać będzie natomiast kuchnia zimowa z rozgrzewającym grzańcem i przysmakami góralskimi.

Łap promocje na zimowe i letnie wakacje 2015

Wyjazdy zimowe i letnie na wakacje dobrze rezerwować z wyprzedzeniem w ofertach First Minute - idealnie nadaje się do tego listopad. Biura podróży przedstawią na targach propozycje wypoczynku i krótkich weekendowych wypadów. Z okazji targów można się również spodziewać specjalnych zniżek.

Golf

Pasjonaci golfa ucieszą się z faktu, że na targach będzie można się sprawdzić w celności strzałów piłeczką do dołka. W specjalnej sekcji ustawiony będzie symulator do gry, na którym rozegrane zostaną konkursy z nagrodami. Dodatkową atrakcją będą wizyty znanych osób, które chętnie grają w golfa. Wydarzenie poprowadzi Wojciech Pijanowski.

Sentymentalne podróże po Warszawie

Tramwaje Warszawskie zapraszają na lekcję historii i podróż w czasie. Zaprezentowane zostaną konne omnibusy, które jeździły ulicami miasta w XIX wieku. Z kolei niejednemu dorosłemu łezka się w oku zakręci na widok legendarnego Fiata 125p. Firma WTP 1313, która specjalizuje się w prowadzeniu tematycznych wycieczek po Warszawie, udostępni żółte samochody, znane m.in. z kultowego serialu „Zmiennicy”. Dzieci i młodzież będą mogli natomiast zobaczyć na żywo jak wyglądały te pożądane przez rodziców i dziadków auta.

Spotkaj podróżników i zapytaj ich o rady

W tym roku ponownie na Targi TT Warsaw pojawią się znani podróżnicy: Anna i Krzysztof Kobusowie zapraszają na spotkanie z Kubą. Opowiedzą m.in. o starych zaułkach Hawany, o wrakach, które można obejrzeć nurkując w Zatoce Świń, przybliżą ciekawostki związane z praktykowaną na Kubie religią Santeria, a także powiedzą jak smakuje krokodyl.
Fotograf, dziennikarz i podróżnik Jacek Bonecki opowie o swoich doświadczeniach związanych z dokumentacją fotograficzną Rajdu Dakar. Nie zabraknie informacji i porad, jak przygotować się do tego typu wyjazdów, aby wykorzystać dany czas jak najlepiej. Wykład będzie połączony z promocją jego książki pt. „Przystanek Dakar”.

Targi Turystyka
Przybądź i poznaj różne kultury, a potem zarezerwuj wymarzone wakacje dla siebie!

Informacje praktyczne

Pierwszy dzień targów jest przeznaczony wyłącznie dla przedstawicieli branżowych. Wszystkich odwiedzających obowiązuje rejestracja. Bezpłatny wstęp gwarantowany jest dla odwiedzających branżowych zarejestrowanych online, posiadaczy zaproszeń lub bezpłatnych biletów i dzieci do lat 7. Ceny biletów: 10 zł, 6 zł bilet ze zniżką uczniowską i studencką.

Jak dotrzeć na targi turystyczne TT Warsaw 2014?

Pociągiem: Najlepsza będzie kolej podmiejska z dworca Warszawa Śródmieście lub Warszawa Wschodnia: SKM i Koleje Mazowieckie. Pociągi kursują co ok. 20-30 minut, a przejazd trwa ok. 16 minut. Wybierając połączenie kolejowe należy wsiąść w pociąg w kierunku Otwocka, Pilawy lub Dęblina i wysiąść na stacji Warszawa Gocławek, która znajduje się w odległości ok. 700 m od MT Polska.

Samochodem: Dojazd z Centrum Warszawy zajmuje ok. 20 minut.

Autobusem: W pobliżu hal wystawienniczych znajdują się przystanki autobusowe linii 115, 143, 145, 173, 183, 245, 401, 514 i 520.

Mapa Centrum Targowo-Kongresowego MT Polska w WarszawiePatronaty i współpraca
Patronat Honorowy nad TT Warsaw 2014 objęli: Andrzej Biernat - Minister Sportu i Turystyki, Adam Struzik - Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Hanna Gronkiewicz-Waltz - Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy.

Więcej informacji na stronie www.ttwarsaw.pl oraz na facebooku www.facebook.com/Urlopowicze

YouGO! i blog podróżniczy Praktyczny Przewodnik są patronami medialnymi wydarzenia!Mamy dla Was wejściówki! Napiszcie do nas maila z informacją, dlaczego chcielibyście polecieć na #wakacje do Egiptu. Najciekawsze nagrodzimy. Spiesz się!
mail: praktyczny.przewodnik@gmail.comZobacz też: Targi Turystyczne TT Warszawa 2016

Brak komentarzy: