wakacje >> tanie wakacje >> tanie loty >> tanie hotele >> nauka języków obcych >> rozmówki językowe

czwartek, 18 listopada 2010

Pomysły na wyjazd do Niemiec zimą


Niemcy słyną z bożonarodzeniowych jarmarków. To jednak nie jedyne atrakcje w Niemczech zimą. Wyszukiwarka lotów Skyscanner podsuwa 10 pomysłów na zimowy urlop w Niemczech.

Narty w Bawarii


Ośrodki narciarskie są tu mniej zatłoczone, mniej komercyjne, za to bardziej przytulne niż u potęg wypoczynku zimowego - Austrii czy Francji.
Obszar narciarski Garmisch-Partenkirchen z najwyższym szczytem Zugspitze w Bawarii, ma największą liczbą różnych pod względem trudności stoków. Region Allgau położony w południowo-zachodniej części kraju z ośrodkami narciarskimi, jak Oberstdorf i Oberstaufen, obejmuje 500 kilometrów tras. Można wynająć przytulną górską chatę. Śnieg już jest!

Świąteczne jarmarki


Aż do świąt można się zaopatrzyć w światełka i lampki, choinki, regionalne rękodzieło i potrawy, słodycze oraz grzane wino. Świąteczny rejs rzeką to także tradycja. Płynąc Renem turyści mogą zwiedzić aż siedem jarmarków w Kolonii, albo wybrać się na wizytę do Heidelbergu na najstarszy niemiecki uniwersytet i świąteczny jarmark na pięciu placach. Świąteczny rejs Dunajem startuje w Norymberdze (najbardziej znany jarmark bożonarodzeniowy), dociera do Ratyzbony i Pasawy, wspaniale utrzymanych starych miast, idealnych na bożonarodzeniowe kiermasze.

Szwarcwaldzkie „niebo w gębie”


Pobyt w Baiersbronn położonym w Górach Szwarcwaldu jest prawdziwą ucztą: trzy restauracje w mieście zdobyły łącznie aż siedem gwiazdek Michelina. Smakosze docenią obfitość regionalnych produktów domowego - szwarcwaldzkich szynek, sznapsów i miodów. Mogą też odwiedzić lokalną wytwórnię czekolady. Baiersbronn to popularny ośrodek sportów zimowych.

Bawarskie browary


Wiele browarów w południowych Niemczech przekształciło się w turystyczne atrakcje, oferując zarówno zwiedzanie browaru jak i zapewniając nocleg i wyżywienie.
Zwiedzanie bawarskich browarów połączone jest ze zwiedzaniem starych niemieckich miast jak Bamberg (piwo warzy się tu od siedemnastego stulecia). Wszędzie też są oczywiście świąteczne jarmarki.

Degustacja strucli bożonarodzeniowej Stollen


Niemiecka strucla najlepiej smakować w Dreźnie, gdzie została po raz pierwszy upieczona ponad 500 lat temu. Jej kształt symbolizuje Dzieciątko Jezus owinięte w chusty. Piekarze strucli Stollen utworzyli stowarzyszenie, które ma swoją siedzibę właśnie w Dreźnie.
Zimą życie kręci się wokół Striezelmarkt, jednego z najstarszych świątecznych jarmarków. Drezno można również zwiedzać podczas rejsu rzeką jednym ze starych parowców floty Sächsische Dampfschiffahrt.

Wycieczka kolejką wąskotorową w górach Harz


Kolejka wąskotorowa Harzer Schmalspurbahnen przecinająca góry Harz łączy ze sobą miasta Wernigerode, Nordhausen i Quedlinburg. Jest to najdłuższa trasa, jaką przebywa ta zbudowana pod koniec XIX w. i wciąż działająca kolejka, którą obsługują zabytkowe parowe lokomotywy z trudem wspinające się po stromo położonych torach.
Pociągi przez okrągły rok służą lokalnej społeczności, ale dla wielu turystów wycieczka tym środkiem lokomocji poprzez okryte śnieżną pierzynką góry Harzu jest wyjątkową atrakcją.
Quedlinburg jest miastem wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO, pełnym zabytkowych, wykonanych metodą muru pruskiego, budynków, ale także miejscem jarmarku bożonarodzeniowego.

Wizyta na torze wyścigowym Nurburgring


Tor wyścigowy Nurburgring, położony w górach Eifel, jeden z najbardziej znanych w Europie, jest wspaniałą atrakcją także w zimowe dni. „Ring°werk” to coś pomiędzy parkiem rozrywki a muzeum nauki dla fanów wyścigów samochodowych. Oprócz toru kartingowego, można skorzystać także z wycieczki pokazującej kulisy wyścigów. Są tu liczne hotele tuż obok toru. Entuzjaści motoryzacji mogą wybrać się na przejażdżkę Pętlą Północną – Nordschleife, otwartą do publicznego użytku wieczorami i w niedziele.

Turystyka industrialna w Zagłębiu Ruhry


Zagłębie Ruhry jest pionierem w dziedzinie turystyki industrialnej. Dawne centrum niemieckiego przemysłu przekształciło przestarzałe piece hutnicze i kopalnie w atrakcje turystyczne. Najbardziej widowiskową metamorfozę przeszedł kompleks kopalni i koksowni Zollverein w Essen, atrakcja Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego. Przed Bożym Narodzeniem panuje tu świąteczna atmosfera: nowoczesna industrialna architektura staje się tłem dla tradycyjnego bożonarodzeniowego jarmarku.

Kawa i ciasto w niemieckiej kawiarence


Niemiecka tradycja spędzania czasu przy kawie i ciastku, najbardziej widoczna jest zimą, kiedy przytulne kawiarenki zachęcają turystów do odpoczynku. W Niemczech kawiarni jest całe mnóstwo, jedne bardziej tradycyjne, wręcz staroświeckie w stylu, inne o wystroju modernistycznym. Najbardziej znane niemieckie kawiarnie to Café Niederegger w Lubece i Zum Arabischen Coffe Baum w Lipsku. Również w mniejszych miastach jest wiele kawiarenek czekających na odkrycie.

Zimowe wypady weekendowe do Niemiec


Wybierając stylowe hotele i restauracje, podziwiając dzieła sztuki w muzeach światowej klasy czy chodząc po sklepach szybko zapomni się o chłodzie i krótkim zimowym dniu. Berlin to ekscytujące miasto oferuje mnóstwo atrakcji turystycznych i każdy znajdzie tu coś interesującego dla siebie. Heidelberg pasuje dla turystów chcących przeżyć romantyczny weekend we dwoje. Osoby z niewielkim budżetem znajdą nocleg w tanich, lecz stylowych hostelach.

na podstawie: www.skyscanner.pl

Brak komentarzy: